yazamco kawa woda

POZNAJ DRINKA

22 702 11 50

Obsługa i serwis dystrybutorów wody

Warto zauważyć, że woda źródlana dostarczana do biur za pośrednictwem dystrybutorów staje się jednym z najpopularniejszych sposobów na zaspakajanie pragnienia pracowników i interesantów. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest naprawdę prosta: ponieważ to najlepsze rozwiązanie! To sposób ekologiczny, ekonomiczny a do tego wygodny. Jednak, aby wszystkie te warunki mogły być spełnione, dystrybutor musi być odpowiednio użytkowany i serwisowany. Czy proces serwisowania i obsługi jest skomplikowany?

Dystrybutor wody – jak poprawnie użytkować?

Zapewne już wiesz, że dystrybutor jest optymalnym wyborem, gdy zastanawiasz się jaka woda do firmy będzie dla Ciebie najlepsza. Dyspenser jednocześnie jest urządzeniem bardzo prostym w użyciu. Jest on niemalże intuicyjny i każda osoba bez przeszkolenia i pomocy powinna bez problemu poradzić sobie samodzielnie z obsługą. Jeśli chodzi o montaż i serwis – wszelkie czynności leżą po stronie naszej firmy. Instalację i pierwsze użycie automatu do wody przeprowadza nasz pracownik. Pomaga on również dobrać optymalne miejsce dla urządzenia.

Budowa galonu jest prosta i łatwo o zapamiętanie sposobu jego użytkowania. Każdy z nich ma fabrycznie zabezpieczony kapsel, który jest gwarancją świeżości i czystości wody, a dodatkowo chroniony jest folią, by ograniczyć do zera kontakt z jakimikolwiek brudem czy bakteriami, przed założeniem butli na dystrybutor.

Codzienna obsługa urządzania wymaga stosowania się do kilku prostych zasad:

 1. Przed zamontowaniem butli należy ją wyczyścić, aby uniknąć przedostania się zanieczyszczeń do wody z zewnątrz.
 2. Nie można dotykać wnętrza kapsla, kraników i elementów, które mają fizyczny kontakt z płynem.
 3. Ważne jest, aby dbać o czystość ociekacza i obudowy – w tym celu należy regularnie je przemywać.
 4. Zabronione jest pozostawianie dystrybutora bez butli! To stwarza zagrożenie dostania się do środka zanieczyszczeń, które mogą uszkodzić dyspenser. W momencie, gdy pojemnik zostanie opróżniony, należy bezzwłocznie zamontować nowy. W ostateczności trzeba pozostawić pusty zbiornik, jednak warto utrzymywać stały przepływ świeżej wody.

Butle z wodą – jak je przechowywać?

Aby w firmie był zapewniony stały dostęp do wody, należy zadbać o poprawne przechowywanie galonów. Odpowiednie składowanie pojemników ma wpływ na fundamentalne kwestie, takie jak smak czy jakość. Zatem przyjrzyj się, jak powinien przebiegać ten proces i o czym należy pamiętać:

 • Pełne galony powinny zostać umieszczone w chłodnym i ciemnym miejscu. To ważne i umożliwia zachowanie właściwości zarówno pojemnika, jak również samej wody.
 • Należy zwracać uwagę na każde uszkodzenie mechaniczne butli. Wada powinna zostać nam zgłoszona, a taki pojemnik nie może być użytkowany. Nie masz bowiem pewności czy galon z pęknięciem, czy dziurą nie ma w środku zanieczyszczeń.
 • Jedynie nienaruszone, nieuszkodzone i nieotwierane wcześniej butle powinny być zakładane na dystrybutor. To gwarancja świeżości, bezpieczeństwa i wysokiej jakości wody.
 • Butle nie mogą być czyszczone żadnymi środkami chemicznymi – zarówno przed użyciem, jak i po. Środki te mogą być realnym zagrożeniem, jeśli wnikną w tworzywo a ostatecznie – do samej wody.

Sanityzacja i konserwacja

Jak można zauważyć – sama eksploatacja urządzenia, jakim jest dyspenser do wody, jest niezwykle łatwa. A kierowanie się kilkoma prostymi zasadami i nawykami sprawi, że automat będzie mógł służyć latami.

Jeśli chodzi o zabiegi konserwacyjne i sanityzację – w tej kwestii możesz liczyć na naszych fachowców. Cyklicznie, raz na sześć miesięcy, pojawią się oni w Twojej firmie w dogodnym dla Ciebie terminie, aby dokonać ogólnego przeglądu dystrybutora. Dzięki dbałości o ten istotny szczegół mamy pewność, że korzystając z naszych usług, spożywasz wodę najwyższej jakości, a jej smak pozostanie bez zmian przez cały okres użytkowania urządzeń, niezależnie czy zdecydujesz na butlowy, czy też bezbutlowy dystrybutor.

Czy istnieją dystrybutory wody gazowanej?

Tak, w naszej szerokiej ofercie znaleźć można automaty, z których jednym ruchem nalejesz wodę:

 • zimną,
 • w temperaturze pokojowej,
 • gorącą,
 • bardzo gorącą,
 • gazowaną.

Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi modelami dystrybutorów wody.