yazamco kawa woda

POZNAJ DRINKA

22 702 11 50

Czy warto inwestować w dystrybutor wody?

Od jakiegoś czasu dystrybutory wody stają się powszechnym rozwiązaniem. Zarówno w małych, jak i dużych firmach. Coraz częściej można je spotkać w miejscach publicznych, takich jak przychodnie i sklepy. Dyspensery zaczynają się także pojawiać w gospodarstwach domowych. Skąd ta popularność? Czy warto zainwestować w automat do wody?

W naszej ofercie znaleźć można różnorodne rodzaje dyspenserów. Najogólniej jednak dzieli je się na butlowe, bezbutlowe oraz dystrybutory wody gazowanej. Tak! Z urządzeniem od firmy Yazamco możesz mieć również dostęp do wody sodowej, co dotychczas było głównym argumentem osób decydujących się na nieekologiczne napoje butelkowane, z racji ich preferencji picia płynów z bąbelkami. Dyspenser jest w stanie spełnić niemal każde zapotrzebowanie, podaje bowiem wodę zimną, w temperaturze pokojowej, gorącą oraz bardzo gorącą – idealną do zaparzenia herbaty lub wypełnienia termoforu w zimowe wieczory. Decydując się na automat, można śmiało zrezygnować z czajnika elektrycznego, który staje się zbędnym sprzętem.

Butlowy dystrybutor wody

To ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Jedna butla w dystrybutorze to aż 20 litrów wody źródlanej najwyższej jakości. Taki zwrotny galon wielokrotnego użytku równa się aż 40 małym, plastikowym butelkom. To zmniejsza ilość generowanych śmieci. Sztuczne tworzywo może rozkładać się bowiem od 100 do 1000 lat! Zakup lub wydzierżawienie dyspensera to inwestycja w dbałość o środowisko. Im mniej Twoja firma produkuje nieczystości, tym mniej kosztuje Cię ich wywóz. Jeśli już mowa o oszczędnościach warto zauważyć, że woda źródlana z automatu wychodzi znacznie taniej niż ta butelkowana. Dowożenie i wymienianie pojemników do dystrybutora przez zewnętrzną firmę jest również prostsze niż samodzielne kupowanie zgrzewek. Pracownicy Yazamco dostarczają pełne galony i zabierają te puste — według odgórnie ustalonego harmonogramu, dzięki czemu nie musisz już kontrolować tej kwestii. Zajmą się tym inni!

Bezbutlowe dystrybutory wody

To rozwiązanie wydaje się jeszcze wygodniejsze niż klasyczny dyspenser, ponieważ poza wszystkimi korzyściami, jakie wynikają z ich użytkowania, odchodzi konieczność wymieniania pojemników. Jak działają bezbutlowe dystrybutor? Ich budowa przypomina filtry. Dzięki kilkustopniowemu oczyszczaniu usuwane są nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia, co sprawia, że pita woda jest naprawdę najwyższej jakości, a dostęp do niej nie jest niczym ograniczony. Podobnie jak w rozwiązaniu z wymienianymi butlami użytkownik może samodzielnie wybrać temperaturę. To coraz częściej wybierana opcja.

Dystrybutory wody gazowanej

Są osoby, które nie wyobrażają sobie picia wody niegazowanej, stąd utrzymywanie ich przyzwyczajeń, co do kupowania kolejnych plastikowych butelek. Jednak aktualnie istnieją modele dyspenserów, które w swojej opcji mają również wodę gazowaną. To niezwykle przydatna funkcja i warto zastanowić się nad wybraniem modelu umożliwiającego nalanie wody z bąbelkami, prosto z dystrybutora.

Gdzie można wstawić automat do wody?

Tak naprawdę nie ma ograniczeń. Aktualnie znajdują one swoje zastosowanie zarówno w olbrzymich firmach, jak i również gospodarstwach domowych. Automat do wody może być przydatny w wielu miejscach. Jeśli chodzi o jego dokładne usytuowanie, jedynym wymogiem jest to, aby stał on w zacienionym miejscu, a wokół dystrybutora było 5 centymetrów wolnej przestrzeni. Pozwoli to za zachowanie wszystkich właściwości dostarczanej wody źródlanej, jak również poprawnego funkcjonowania samego urządzenia. Jeśli masz jakieś pytania, koniecznie skontaktuj się z pracownikiem firmy Yazamco.

Dyspenser do wody — wady i zalety

Nie da się ukryć mnogości zalet korzystania z dystrybutora wody. To przede wszystkim oszczędna i ekologiczna alternatywa do kupowania tej butelkowanej. Źródlana, z dyspensera, ma zdecydowanie najwyższą jakość i mnóstwo prozdrowotnych właściwości. Dzięki niej łatwiej o utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia organizmu, które jest podstawą zdrowia. Jest to także wygoda: stały dostęp do wody o różnej temperaturze, a w tym zimnej gazowanej. Jeśli chodzi o wady, te znaleźć znacznie trudniej. Jedyną jest zarzut dotyczący namnażania się bakterii, jednak problem ten pojawia się tylko, gdy dyspenser nie jest użytkowany zgodnie z podstawowymi zasadami. Zbyt długie stanie jednej butli bez wymiany, przetrzymywanie jej w nasłonecznionym miejscu, czy też niezwracanie uwagi na uszkodzenia powierzchni galonów mogą wpływać na obniżenie jakości wody. Jednak problemy te nie mogą pojawić się przy wyborze bezbutlowych dystrybutorów, o których napisaliśmy powyżej.

Najlepsza woda do firmy

Niniejszy artykuł jest krótkim podsumowaniem wielu korzyści płynących z wyboru dystrybutorów wody. Jednogłośnie można stwierdzić, iż jest to dobra inwestycja. Wysoka jakość wody, wygoda, ekonomia, ekologiczne podejście… Zalety zdecydowanie tutaj przeważają. Jeśli masz pytania lub wątpliwości, koniecznie skonsultuj się z doradcą, który pomoże Ci podjąć decyzje w sprawie zakupu lub wydzierżawienia automatu do wody.