yazamco kawa woda

POZNAJ DRINKA

22 702 11 50

Jak zadbać o ekspres do kawy?

Nie wyobrażasz sobie poranka bez filiżanki aromatycznego espresso, które doda Ci energii i pozwoli z nową siłą zabrać się do wykonywania zawodowych obowiązków? Ekspresy do kawy do biura umożliwiają pracownikom szybkie przygotowanie ulubionego napoju i rozkoszowanie się jego smakiem. Ważna jest jednak ich prawidłowa eksploatacja, aby na mechanizmach nie pojawił się kamień i nalot, które mogłyby prowadzić do usterek i poważnych awarii. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, jak odpowiednio zadbać o ekspres do kawy, aby długo cieszyć się jego niezawodnym działaniem. Zapraszamy do lektury!

Regularnie oczyszczaj wszystkie części

Dobrej jakości biurowy ekspres do kawy jest inwestycją na długie lata. Warto więc sięgać po sprzęt sprawdzonych marek (np. Saeco, Nivona czy Heidi) i regularnie dbać o jego czyszczenie. Częstotliwość tych zabiegów powinieneś uzależnić od sposobu użytkowania urządzenia. Duże firmy zwykle udostępniają automaty dla całego zespołu czy wieloosobowego działu, dlatego pracują one bardzo intensywnie. W niewielkim punkcie przygotowuje się o wiele mniej porcji napoju (np. kilka kubków). Idealnym rozwiązaniem byłoby jednak przepłukiwanie wszystkich elementów codziennie - nawet jeżeli ekspres był użyty tylko jednokrotnie. Dzięki temu sprzęt będzie gotowy do parzenia „małej czarnej” kolejnego dnia.

Jak czyścić ekspres?

Należy:

  • wylać wodę (rano będziesz mógł nalać świeżą porcję),
  • opróżnić tackę ociekową i pojemnik na zużytą kawę,
  • przepłukać części pod kranem i zostawić je do wyschnięcia.

Te proste czynności pomogą uniknąć pojawienia się szkodliwej pleśni i kamienia, co mogłoby zmienić smak przyrządzanego napoju i jego jakość.

Korzystasz z ekspresu automatycznego? Większość nowoczesnych modeli ma program czyszczący. Wystarczy, że dokupisz specjalne tabletki rekomendowane przez producenta Twojego sprzętu, które doskonale rozpuszczą się w gorącej wodzie. Następnie musisz postępować zgodnie z instrukcją. Cały proces jest prosty i szybki (najczęściej trwa około 20 minut). W ten sposób łatwo usuniesz bakterie, brud i inne zanieczyszczenia nagromadzone na elementach, które nie są dostępne z zewnątrz urządzenia.

Oczyszczaj spieniacz

System spieniania mleka pozwala cieszyć się pysznym cappuccino. Należy jednak o niego odpowiednio zadbać. Twoje biuro jest wyposażone w ekspres automatyczny? Zaakceptuj propozycję przepłukania dyszy wyświetloną na panelu urządzenia. Przydatne będą także specjalne płyny do higienizacji, które skutecznie usuną tłuszcz i bakterie. Możesz również opłukać elementy pod bieżącą wodą i dokładnie wysuszyć lub przetrzeć ściereczką.

Pamiętaj o stosowaniu filtrów wody

Do przygotowywania kawy używasz wody z kranu? Zastosuj filtr, który obniży jej twardość i uchroni ekspres przed osadzaniem się kamienia. Dodatkowo zatrzyma on zanieczyszczenia i zlikwiduje związki chloru. Najlepiej jest umieścić go w pojemniku na wodę, aby sprzęt pobierał już przefiltrowany płyn.

Regularnie odkamieniaj urządzenie

Osadzanie się kamienia na elementach wewnętrznych to jedna z najczęstszych przyczyn drobnych usterek oraz poważniejszych awarii ekspresów. Koniecznie więc zaopatrz się w specjalne środki odkamieniające, które różnią się m.in. stężeniem zastosowanych roztworów (najlepsze będą te polecane przez producenta Twojego modelu). Cały proces przebiega automatycznie – wystarczy wybrać odpowiedni program i postępować zgodnie ze wskazówkami zamieszczonymi w instrukcji. Pamiętaj, aby odkamienianie wykonywać regularnie. Dzięki temu wybrany automat do kawy będzie długo działał bez zarzutu, a przygotowywany napój cieszył idealnym smakiem i kuszącym aromatem.

Niezawodne ekspresy do kawy dla firm

Poszukujesz wysokiej jakości ekspresu do kawy do biura? Firma Yazamco Poland dostarcza sprzęt sprawdzonych marek – Saeco, Nivona, Hendi. Oferujemy wynajem urządzeń, pomagamy wybrać najlepszy model, zajmujemy się jego montażem i podłączeniem, organizujemy przeszkolenie z obsługi i świadczymy usługi serwisowe. Na Twoje życzenie zapewnimy również dostawę świeżej kawy. Jesteś zainteresowany ofertą? A może masz dodatkowe pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszym pracownikiem!