yazamco kawa woda

POZNAJ DRINKA

22 702 11 50

Rodzaje urządzeń filtracyjnych dla firmy

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pracodawcy mają obowiązek zapewnić zatrudnionemu zespołowi dostęp do wody pitnej. Rodzaj napojów pozostaje kwestią indywidualną. W sezonie wiosenno-letnim firmy najczęściej wybierają czystą wodę, a jesienią i zimą także napoje gorące (kawę, herbatę). Ilość powinna zostać dostosowana w taki sposób, aby zaspokoić potrzeby pracowników w ciągu całej zmiany roboczej. Doskonałym rozwiązaniem są dystrybutory filtrujące, które pozwalają na wydajne wykorzystanie wody z sieci wodociągowej. W naszym wpisie przygotowaliśmy krótki przewodnik po różnych rodzajach urządzeń filtracyjnych dla firm wraz z przedstawieniem ich najważniejszych zalet i wad. Sprawdź sam!

Podajnik wody

Dorosła osoba dla prawidłowego funkcjonowania organizmu powinna wypijać minimum 2 litry wody dziennie. Zakup tradycyjnych napojów w butelkach może okazać się dobrym pomysłem przede wszystkim dla pracowników terenowych. Kierowcy, przedstawiciele handlowi czy ekipy pracujące na tymczasowych stanowiskach zewnętrznych powinni otrzymać od pracodawcy napoje butelkowane.

Takie rozwiązanie jest jednak dość kosztowne i nieprzyjazne dla środowiska (ze względu na duże ilości plastiku), dlatego w biurach lepiej sprawdzi się podajnik do wody. Dystrybutory butlowe stosuje wiele przedsiębiorstw i instytucji. Na rynku dostępne są droższe systemy elektryczne i tańsze mechaniczne. Wystarczy podpisać umowę z dostawcą, który będzie uzupełniał automat. Użytkownik musi jednak na bieżąco monitorować stan dostępnych zapasów wody.

Dystrybutory filtrujące dla firm

Rosnącą popularnością cieszą się dystrybutory filtrujące POU, które umożliwiają wykorzystanie do picia zwykłej „kranówki”. Urządzenia podłącza się bezpośrednio do sieci wodociągowej. Woda przechodzi tutaj wielostopniowy proces, który pozwala ją bardzo dobrze oczyścić.

1. Filtracja mechaniczna

Ten etap pozwala usunąć muł, rdzę, piasek oraz inne osady.

2. Filtracja węglowa

Polega na oczyszczaniu granulowanym węglem aktywnym, który pozwala wychwycić aż 99% chloru, 98% rozpuszczalników chloropodobnych, 98% węglowodorów aromatycznych i 85% pestycydów oraz związków wieloaromatycznych. Taki cykl poprawia smak, zapach oraz kolor wody.

3. Filtracja końcowa

Ciecz płynie do zbiornika, gdzie promienie ultrafioletowe dezynfekują ją, niszczą bakterie i glony. Dzięki temu uzyskana woda pitna jest idealnie czysta (jest nieskazitelna mikrobiologicznie) bez konieczności używania do jej obróbki środków chemicznych.

Jednocześnie warto podkreślić, że w toku całego procesu cenne minerały nie zostają zneutralizowane, co zapewnia pijącym porcję zdrowych składników.

Dystrybutory filtrujące – zalety

Nowoczesne bezbutlowe dystrybutory wody do firm pozwalają uniknąć konieczności podnoszenia i częstej wymiany ciężkich butli. Odchodzą również koszty i bałagan związany z ich składowaniem. Automat można ustawić w aneksie kuchennym czy korytarzu i zapewnić do niego bardzo wygodny dostęp wszystkim pracownikom. Urządzenie podłączone jest do sieci wodociągowej, dlatego woda pitna nie skończy się w nieoczekiwanym momencie. Pracodawca nie musi pilnować uzupełniania zapasów lub wyznaczać do tego zadania innej osoby, która przejęłaby jego odpowiedzialność. Eksploatacja sprzętu wiążę się ze stałym kosztem miesięcznym, który jest niższy niż dostawy wody butelkowanej.

Bezbutelkowe dystrybutory wody gazowej

Szczególnym rodzajem automatów filtrujących jest specjalny dyspenser do wody gazowej. Urządzenie ma pojemnik na CO2. W ten sposób można uzyskać przyjemne bąbelki, które orzeźwią pracowników w najcieplejsze dni i pozwolą im jeszcze skuteczniej ugasić pragnienie. Dystrybutor umożliwia również wybór pomiędzy zimnym, ciepłym i gorącym napojem, dlatego doskonale sprawdzi się do użytku całorocznego.

Nowoczesne dystrybutory dla firm – zyskaj dostęp do taniej wody pitnej

Yazamco Poland specjalizuje się w dostarczaniu czystej wody dla firm. Oferujemy wysoko wydajne dystrybutory filtrujące bezbutlowe, które podłączamy bezpośrednio do sieci. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty i kontaktu z konsultantem. Pomożemy Ci dobrać ekonomiczne rozwiązanie dopasowane do potrzeb Twojego przedsiębiorstwa.