Yazamco - producent dystrybutorów wody, ekspresów do kawy, do biura i firmy

POZNAJ DRINKA

22 702 11 50

Czy woda z dystrybutora wody jest zdrowa?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP, pracodawcy w określonych sytuacjach mają obowiązek zapewnić pracownikom wodę. Dotyczy to nie tylko osób wykonujących czynności zawodowe na świeżym powietrzu, ale i wewnątrz budynku. W przypadku zamkniętych przestrzeni często stosuje się dystrybutory z charakterystycznymi butelkami. Jednak czy takie rozwiązanie na pewno jest ekonomiczne i przede wszystkim bezpieczne dla zdrowia? Czy istnieją jakieś alternatywy? Zostań z nami, a dowiesz się, jak niskim kosztem zagwarantować pracownikom firmy wysokiej jakości wodę!

Woda dla firm - dystrybutor na wodę

Wady klasycznych, butelkowych dystrybutorów na wodę

Doskonale znana każdemu konstrukcja tego urządzenia z dużą, niebieską butlą ma szerokie zastosowanie. Taki dystrybutor można znaleźć w niejednym biurze, salonie kosmetycznym, szpitalu i innych miejscach. Rozwiązanie proste, ale niestety okazuje się, że niepozbawione wad. Problemy, jakie generują takie urządzenia, to między innymi:

  • wysokie koszty związane z zakupem wody,
  • konieczność regularnej wymiany dużych, bardzo ciężkich butelek,
  • wymóg zagospodarowania dodatkowej przestrzeni na przechowywanie zapasów,
  • brak możliwości przygotowania gazowanych napojów.

W wielu przypadkach wątpliwości może budzić jakość samej wody butelkowanej. Niestety wysoka cena produktu wcale nie musi być wyznacznikiem jego dobrej klasy.

Klasyczny dystrybutor na butle – czy taka woda jest bezpieczna dla zdrowia?

Atesty na butelkach powinny być dowodem na to, że woda spełnia normy fizykochemiczne oraz mikrobiologiczne. Niestety klasyczny dystrybutor często jest siedliskiem wielu bakterii, w tym z grupy coli oraz legionelli. W przypadku tych drugich wilgoć i zaledwie 25oC wystarczą, aby mogły się rozwijać. W urządzeniach tych da się podgrzewać wodę, co sprzyja ich namnażaniu. Problemem jest również zbyt rzadkie czyszczenie dystrybutorów, co zdarza się nagminnie. W efekcie namnażają się tam nie tylko powyższe bakterie, ale i grzyby oraz pleśnie. Wypicie tak skażonej wody grozi mdłościami, wymiotami, a nawet bardzo ostrą biegunką. Co gorsza, w wielu firmach, zazwyczaj w biurach, zużycie takiej wody jest bardzo niskie. Mało kto pamięta o tym, że po otwarciu butli należy ją opróżnić w przeciągu maksymalnie 72 godzin! Gdy stoi dłużej, traci swoje właściwości i staje się podatna na rozwój bakterii oraz innych drobnoustrojów. Negatywny wpływ na zdrowie mogą mieć również same butelki wykonywane z tworzywa sztucznego. Gdy dystrybutor stoi w bardzo ciepłym miejscu, politereftalan etylenu (PET) czasem wydziela różne związki chemiczne. Badania laboratoryjne dowiodły, iż mogą one zakłócać politykę hormonalną organizmu.

Dystrybutor wody dla firm

Bezpieczny dystrybutor na wodę – czy taki istnieje?

Zastanawiasz się teraz, co w takim razie kupić do swojego biura lub innej firmy, aby zapewnić pracownikom dostęp do bezpiecznej wody? Wypróbuj nowoczesne dystrybutory bezbutlowe (https://yazamco.com.pl/dystrybutory-wody), które możesz znaleźć w naszej ofercie. W przypadku tego urządzenia całkowicie wyeliminowano baniak – podłącza się je bezpośrednio do przyłącza wodociągowego! Wyposażone w specjalne filtry na bieżąco uzdatniają wodę, gwarantując krystaliczną czystość. Rozwiązanie to ma wiele istotnych zalet, do których zalicza się m.in.:

  • gwarancję dobrze przefiltrowanej, zawsze świeżej i bezpiecznej dla zdrowia wody,
  • uwolnienie się od klasycznych butelek (oszczędność pieniędzy na poziomie nawet 60%),
  • dostęp do wody zimnej, ciepłej oraz prawie wrzącej (około 97oC),
  • możliwość przygotowania napojów gazowanych (dystrybutor ma zbiornik na CO2).

To innowacyjne rozwiązanie nadaje się dla biura, salonu kosmetycznego, fryzjerskiego i wielu innych firm. Postaw na sprawdzone dystrybutory bezpośrednio od producenta Smaczna, fizycznie oraz biologicznie czysta, a do tego nawet gazowana woda dla pracowników – to możliwe! Nasz bezbutlowy dystrybutor dla firm na pewno sprosta Twoim oczekiwaniom. Już dziś zamów go bezpośrednio od producenta Yazamco Poland. Dzięki wielu formom oraz rozmiarom dopasujesz sprzęt do każdego biura. Zainwestuj w zdrowie swoich pracowników i oszczędzaj pieniądze!