Yazamco - producent dystrybutorów wody, ekspresów do kawy, do biura i firmy

POZNAJ DRINKA

22 702 11 50

Jaki ekspres do kawy do biura?

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ulubionej, aromatycznej kawy. To najlepszy sposób na pobudzenie i pozytywne nastawienie do życia, które ułatwi zmaganie się z codziennymi problemami. Napój ten chętnie pijemy również w pracy i dlatego coraz więcej firm decyduje się na zakup ekspresu. Ty też masz takie plany? Chcesz wiedzieć, jakie urządzenie najlepiej nadaje się do biura i czym kierować się przy jego wyborze? W takim razie zapraszamy do lektury – przygotowaliśmy garść cennych porad!

Zacznij od dokładnego zbadania potrzeb pracowników biura

ekspress i kawa dla firmZanim zaczniesz rozglądać się za ekspresem, musisz poznać preferencje swoich podopiecznych. O ile w małym biurze zajmie to chwilę, tak, jeśli jesteś właścicielem dużej firmy, najlepiej przygotuj stosowną ankietę. Powinieneś zapytać swoich pracowników o gusta oraz potrzeby związane z kawą. Dowiedz się przede wszystkim:

 • ile osób regularnie pije ten napój w pracy,
 • jakie są indywidualne preferencje w kwestii rodzaju kaw (np. naturalna czy rozpuszczalna),
 • w jakiej formie napój jest przygotowywany najczęściej (np. espresso, latte, americano).

Liczba osób korzystających z tego urządzenia będzie mieć kluczowe znaczenie. Im jest ich więcej, tym intensywniej biurowy ekspres do kawy będzie wykorzystywany. Powinieneś postawić na sprzęt odpowiedniej klasy. Jeśli zdecydujesz się na tani, malutki ekspres (typowy do użytku domowego) inwestycja może być nieopłacalna. Niestety szybko się zużyje, a wcześniej będzie sprawiać wiele problemów.

Jaki ekspres do biura? Zweryfikuj najważniejsze parametry urządzenia

Czas zająć się kwestiami bardziej technicznymi. Czym charakteryzuje się dobry ekspres do kawy? W tym przypadku nie ma znaczenia, czy kupujesz go do małego biura, czy może do oddziału dużej firmy. Urządzenie takie zawsze będzie eksploatowane intensywniej niż domowy odpowiednik.

Oznacza to, że przede wszystkim powinieneś stawiać na sprzęt od cenionych producentów – nie oszczędzaj na nim. Zakup dobrego, biurowego ekspresu z kawą na pewno pozytywnie wpłynie na samopoczucie Twoich pracowników i zwiększy wydajność pracy. Kupując go, zwróć uwagę na takie parametry, jak:

 • prostota obsługi,
 • dużo opcji przygotowywania kawy (najlepiej, jeśli funkcje sprostają potrzebom zdecydowanej większości pracowników biura),
 • czy ekspres można podłączyć do sieci wodociągowej w budynku (możesz zaoszczędzić na tym trochę pieniędzy),
 • wielkość urządzenia i szybkość jego działania,
 • wygląd (wbrew pozorom ma on duże znaczenie – powinien pasować do stylistyki pomieszczeń biurowych).

Wielu przedsiębiorców kupuje także osobny ekspres do własnego biura, w którym przyjmuje ważnych partnerów biznesowych i klientów. Tutaj bardzo ważne jest to, aby był to sprzęt elegancki – pozytywnie wpłynie na wizerunek firmy. Jeśli będzie funkcjonalny, bez problemu przygotujesz klientowi praktycznie każdą kawę, jaką tylko sobie zażyczy.

Biurowy ekspres do kawy – ciśnieniowy czy na kapsułki?

Jeżeli jesteś właścicielem małego biura, inwestycja w urządzenie na kapsułki może być dobrym pomysłem. Jeśli Twoi pracownicy lubią taką kawę, na pewno będą bardzo zadowoleni. Sprawa komplikuje się w przypadku większych firm. Eksploatacja takiego ekspresu jest niestety bardzo kosztowna. W tym przypadku lepszym rozwiązaniem może być jego ciśnieniowa wersja.

Najlepiej, jeśli będzie wyposażona w pojemnik na ziarna i wbudowany młynek. Dzięki temu pracownicy biura mogą przygotować sobie zawsze świeżą kawę w takiej formie, jaka najbardziej im odpowiada.

Jaki ekspres do kawy? Najlepiej automatyczny, wyposażony w wiele przydatnych funkcji

Z naszego doświadczenia wiemy, że przedsiębiorcy najczęściej decydują się na urządzenia automatyczne. Mają one nawet kilkanaście zaprogramowanych trybów pracy. Wystarczy wybór konkretnego rodzaju napoju, a naciśnięcie jednego przycisku uruchomi cały proces jego przygotowania.

Tak nowoczesny i funkcjonalny biurowy ekspres z kawą, znajdziesz również w naszej firmie. Do najważniejszych zalet tych urządzeń należy zaliczyć:

 • wbudowany młynek do świeżej kawy ziarnistej (intensywność mielenia można płynnie regulować w szerokim zakresie),
 • możliwość wsypania kaw mielonych,
 • duże pojemniki na ziarna, mleko oraz wodę,
 • system automatycznego wyłączania (ekspres oszczędza energię, przechodząc w tryb czuwania, gdy jest nieużywany przez dłuższy czas),
 • filtracja i usuwanie kamienia z wody (urządzenie nie wymaga tak częstej konserwacji).

Co więcej, w takim ekspresie można również podgrzać samą wodę. Dzięki temu pracownicy biura mogą sobie przygotować również np. herbatę.

Dobry ekspres do kawy? Postaw na sprzęt od cenionych producentów!

Mamy nadzieję, że dzięki powyższym wskazówkom łatwiej będzie Ci dopasować to urządzenie zarówno do małych, jak i dużych biur. Jeśli szukasz naprawdę dobrego ekspresu, już dziś sprawdź naszą ofertę. W YAZAMCO POLAND mamy sprzęt od najlepszych, włoskich producentów, w tym Saeco i NIVONA. Co więcej, gwarantujemy również regularne dostawy najwyższej jakości kawy! Wszystko to w przystępnej cenie i z naszą kompleksową obsługą serwisową.